MODEL-RFHP-48FR
  • Century
  • MODEL-RFHP-48FR
    graingerSKU: , mscSKU: , zoro_no: G0794066, mongo_id: 65bbe7053aaddbd5a906b5fb
Web Price
Qty
Product Details
Air Conditioner
5.7
Included
Mexico
Air Over
F48Y
3.0, 2.3, 1.9A
1/4, 1/6, 1/8 HP
60 Hz
B
1 yr.
60 Degrees C
OEM Replacement
Sleeve
Permanent Split Capacitor
Semi Enclosed
Extended Studs
1
Flat
Counterclockwise Lead End
Fan Coil / Room Air Conditioner Motor
Automatic
1625 rpm
3
1/2
8.51
UL Recognized, CSA Certified
#8-32
115V
Viewed together
Benchstand Belt, Coated, 6 in W, 48 in L, 50 Grit, Coarse, Ceramic, Predator, Yellow