  • Parting and Grooving Insert, Right Hand, Max. Grooving Width 2.00mm, ANSI Code NR2M100R, Clearance Angle 11 Degrees , Coating Process PVD
    graingerSKU: 273VU1, mscSKU: , zoro_no: G3595792, mongo_id: 65bbe85f9a749db822789156
Web Price
Qty
Minimum order: 5
Product Details
NR2M100R
Grooving
No
11 Degrees
AlTiN
PVD
1.00mm
United States
Grooving
Right Hand
2.79mm
High
AlTiN
TN6025
No Hole
Carbide
2
NR
NR2M100R
11 Degrees
TN6025
Carbide
2.00mm
Metric
Notch
2
Nickel, Stainless Steel, Steel, Titanium
M, P, S
Neutral
Aluminum, Brass, Bronze, Cast Iron, Copper, Hardened Steel
H, K, N
5.56mm
3.84mm
Viewed together
Benchstand Belt, Coated, 6 in W, 48 in L, 50 Grit, Coarse, Ceramic, Predator, Yellow