3EL15ISO
No
0 Degrees
PVD
Israel
Turning
Left Hand
0.91mm
High
AlTiN
TN6025
60 Degrees
3/8 in
3/8 in
16.50mm
Triangle
3
EL15
EL15
3EL15ISO
TN6025
Carbide
Metric
3
Cast Iron, Nickel, Stainless Steel, Steel, Titanium
K, M, P, S
Aluminum, Brass, Bronze, Copper
N
0.80mm
ISO Metric
3.44mm
Left Hand
1.00mm
1.50mm
Full
Metric/ISO
M-Metric/ISO
External
Viewed together
Benchstand Belt, Coated, 6 in W, 48 in L, 50 Grit, Coarse, Ceramic, Predator, Yellow